CHCETE ZNÁT TY NEJLEPŠÍ AKTIVNÍ LÁTKY PRO OŠETŘENÍ PLETI SE SKLONEM K AKNÉ?

Akné může mít různé podoby a stejně tak i jeho léčba. Vhodná léčba bude záviset na základní příčině vzniku akné (stres, hormonální nerovnováha, strava atd.) a jeho závažnosti.

Ve většině případů může u pleti se sklonem k akné pomoci zajištění čistoty pórů a prevence vzniku nových pupínků správným způsobem čištění, který podpoří péče proti akné s obsahem referenční, dermatologicky aktivní složky. Vždy lze něco dělat. Pokud chcete najít vhodné řešení, jste na správném místě!

VAŠE OTÁZKY
NAŠE ODPOVĚDI

1 quote-marks

Jak se zbavit jizev po akné?

Je notoricky známo, že hojení jizviček po akné je obtížné. Pomoci mohou některé dermatologické zákroky, například mikrodermabraze, chemický peeling, laser a mezoterapie. Vzniku jizviček po akné lze zabránit i vhodnou medikací, a to užíváním antibiotik či isotretinoinu. Informujte se také u lékárníka o přípravcích každodenní péče z řady EFFACLAR.


Dozvědět se více

BYLY PRO VÁS TYTO INFORMACE UŽITEČNÉ?

1 quote-marks

Jak se zbavit akné?

Mírné akné lze řešit pomocí správných dermokosmetických přípravků. Pleť dvakrát denně jemně vyčistěte, použijte micelární vodu nebo čisticí gel. Na pleť aplikujte přípravky s obsahem aktivních ingrediencí jako kyselina salicylová, Niacinamid a Pirocton Olamin. Pokud tato opatření nejsou dostatečná, poraďte se se svým dermatologem a informujte se o léčbě s využitím retinoidů, antibiotik a isotretinoinu.


Dozvědět se více

BYLY PRO VÁS TYTO INFORMACE UŽITEČNÉ?

1 quote-marks

Co způsobuje akné?

Akné způsobuje nerovnováha tzv. androgenů, hormonů způsobujících nadměrnou produkci kožního mazu. Stejné hormony způsobují nadměrnou tvorbu kožních buněk v okolí pórů. Následně dochází k ucpávání pórů směsí těchto kožních buněk a mazu, vzniká živná půda pro bakterie způsobující akné. Výsledkem je vznik pupínků, na pleti se objevují červené tečky, pustuly či hluboké a bolestivé cysty.


Dozvědět se více

BYLY PRO VÁS TYTO INFORMACE UŽITEČNÉ?

1 quote-marks

Jak se zbavit akné?

Mírné akné lze řešit pomocí správných dermokosmetických přípravků. Pleť dvakrát denně jemně vyčistěte čisticím pěnivým gelem. Na pleť aplikujte přípravky s obsahem aktivních ingrediencí jako kyselina salicylová, Niacinamid a Pirocton Olamin. Pokud tato opatření nejsou dostatečná, poraďte se se svým dermatologem a vyžádejte si u něj léčbu retinoidy, antibiotiky a isotretinoinem.


Dozvědět se více

BYLY PRO VÁS TYTO INFORMACE UŽITEČNÉ?

NEJLEPŠÍ
AKTIVNÍ LÁTKY PRO PLEŤ SE SKLONEM K AKNÉ

Na které aktivní látky byste se měli zaměřit? Obecně se složky k lokálnímu použití, které bojují proti nedokonalostem pleti, dělí na dvě kategorie: na složky, které čistí póry, a pak na ty, které cílí na bakterie.

Kyselina salicylová je vysoce účinná složka hydratačních a čisticích přípravků na obličej. Dokáže totiž odstraňovat odumřelé kožní buňky a rozpouštět nadměrný maz. Mnoho produktů obsahuje také antibakteriální složky, např. síran zinečnatý a benzoylperoxid. Obecně platí, že je třeba vyhledávat produkty, které jsou nekomedogenní (tzn., že neucpávají póry).

VAŠE PRODUKTY

PRO SOS PÉČI

Zní to komplikovaně? Ale není. V následujících článcích najdete doporučení nejlepších produktů, které můžete koupit bez receptu přímo v lékárně.

Najdete zde také konkrétní rady, jak čistit mastnou pleť a pleť se sklonem k akné, návod, jak se zbavit černých teček, jizev a skvrn po akné, či článek o tom, jak spánek významně přispívá k čisté a zdravé pleti – pleť se sklonem k akné totiž vyžaduje vydatný spánek!

Není-li pro vás péče v podobě volně prodejných přípravků dostatečná (zejména máte-li pokožku se sklonem k cystickému akné), v této části vám představíme také léčebné přípravky a léky na akné na předpis: retinoidy k lokálnímu použití, antibiotika k vnitřnímu užití a isotretinoin. Seznámíme vás také s vedlejšími účinky, kterým je nutné věnovat pozornost.

VÁŽENÍ
ČTENÁŘI

Zde uvedené informace jsou určeny pouze k obecně vzdělávacím účelům a neměly by v žádném případě nahrazovat odborné lékařské poradenství. V otázkách zdraví je nutné vždy vyhledat poradenství ze strany kvalifikovaného zdravotnického pracovníka.